0533 085 06 77
0332 350 8536
Cad/Cam Departmanı

CAD/CAM Üretim

Uygulama merkezimizde CAD/CAM çalışmaları, yüksek hassasiyete sahip ileri teknoloji ürünü CNC sistemleri kullanılarak ve büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

Tamamen açık sistem ile çalışan merkezimize müşterilerimizden gelecek her türlü ölçü, model, mum modelaj, .STL dosya uzantılı tarama veya doğrudan üretilmek üzere .STL dosya uzantılı CAD tasarım dosyaları kabul edilmektedir.

CAD/CAM Uygulama Aşamaları

Gelen siparişleriniz, merkezimizde aşağıdaki aşamalardan geçer. TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile uyumlu faaliyet gösteren merkezimizdeki uygulamalar, ilgili birim tarafından kalite kontrol işlemine tabi tutularak bir sonraki aşamaya aktarılır.

3D Tarama

Merkezimize gelen ölçüler, çalışma modelleri, kapanış kayıtları, diş dizimleri ve modelajlar üç boyutlu olarak taranarak bilgisayar ortamına aktarılır. Bu işlemler için başta AutoScan-DS üç boyutlu optik tarama cihazları olmak üzere çeşitli marka ve model tarama cihazları kullanılmaktadır.

Modellerin 3D taranması işlemine ek olarak, müşterilerimizden gelen 3D tarama dosyaları da bu birim tarafından kontrol edilerek planlama ve tasarım birimine aktarılır.

Planlama ve CAD Tasarım

Bilgisayar ortamına aktarılan modeller üzerinde protez tasarımları talimatlarınıza uygun biçimde uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Tasarım işleminde, başta EXOCAD olmak üzere çeşitli 3 boyutlu tasarım yazılımları kullanılmaktadır.

Merkezimizde yapılan CAD tasarım işlemlerine ek olarak, doğrudan üretilmek üzere müşterilerimizden gelen tasarım dosyaları da üretime uygunluk açısından bu birim tarafından kontrol edilerek üretim birimine aktarılır.

Yüksek Hassasiyette Üretim

24 saat faaliyet gösteren merkezimizde CAD/CAM üretiminde ağırlıklı olarak Grade 5 Titanyum, Co/Cr, Zirkonya, PMMA ve mum altyapılar işlenmektedir. Metal altyapıların üretimi için yüksek hassasiyette çalışan, ileri teknoloji ürünü 6 eksenli endüstriyel CNC sistemleri kullanılır.

Üretimi tamamlanan protezler final kontrol için kalite kontrol birimine aktarılır.

Planlama ve Tasarım Onayı

Merkezimizde protez planlama ve tasarımları müşterilerimizle koordinasyon içinde yapılmaktdır. Tamamlanan tasarımlar üretime alınmadan önce müşteri onayına sunulur. Dilerseniz, merkezimize on-line olarak bağlanarak yapılan protez tasarımını kontrol edebilir, gerekli gördüğünüz noktalarda uzmanımızı yönlendirebilirsiniz.

Müşterilerimiz tarafından onaylanan protez tasarımları üretim birimine aktarılır.

Final Kalite Kontrolü

Üretimi tamamlanan protezler dişhekimi sorumlu müdürümüz ve laboratuvar teknik şefimiz tarafından müşteri talimatlarına uygunluk, implantüstü yapılarda implant bağlantısı uyumu, zirkonya altyapı ve estetik üstyapılarda kırık ve/veya çatlaklar, marjin uyumu, anatomik form ve oklüzyon açısından detaylı ve titiz bir kalite kontrol işleminden geçirilir.

İmplantüstü yapılarda CE sertifikalı orijinal firma abutment vidaları uygulanarak paketleme ve sevk için iş kayıt birimine aktarılır.