0533 085 06 77
0332 350 8536
Custom Abutment

Ürün Bilgileri

Açısı, dişeti çıkış profili ve anatomik formu ile tamamen kişiye özel hazırlanır. Üretim sonrası model uyumu açısından titizlikle kontrol edildikten sonra, CE0051 sertifikalı orijinal DESS abutment vidaları uygulanarak sevk edilir.*

Uygulama merkezimizde hemen tüm implant sistemleri ile uyumlu abutment tasarımı ve üretimi yapılmaktadır. Böylece, vakalarda daha esnek çözümler üretilmekte, daha estetik ve fonksiyonel sonuçlar elde edilebilmektedir.


Mükemmel İmplant Uyumu
Abutment açı ve formu çene arkı, komşu dişler ve oklüzyon ilişkisine göre belirlenir. İmplant ile abutment arasında mükemmel bir uyum elde edilmesi için bağlantı geometrisi CAM teknolojisi ile hassas biçimde işlenir.

İdeal Dişeti Formu ve Doğal Estetik
Custom abutmentların dişeti formları özel olarak tasarlanır. Bunun için çalışma modelindeki dişeti üç boyutlu olarak taranıp uygun abutment formu elde edilir. Böylece, hastanın yumuşak dokuları özel abutmentlar ile şekillendirilerek yüksek seviyede doku stabilitesi elde edilir ve restorasyonlarin fonksiyonel ömrü uzatılır. Abutmentlar Titanyum veya daha estetik bir sonuç için Titanyum kaideli Zirkonyadan üretilebilir.

Abutmentta Zirkonya Estetiği
Kişiye özel zirkonya abutmentların implant bağlantı bölümleri, kullanılan implant marka ve modeline uygun orijinal abutmentlar ile birebir aynı ölçülerdeki titanyumdan, klinik üstyapıları ise tamamen vakanıza özel olarak talimatlarınız doğrultusunda tasarlanan estetik zirkonya materyalinden üretilmektedir.