0533 085 06 77
0332 350 8536
İmplant Bar

Ürün Bilgileri

Hareketli protezlerin retansiyonunu en üst düzeye çıkaran ideal altyapı seçeneği. Üretim sonrası model uyumu açısından titizlikle kontrol edildikten sonra, CE0051 sertifikalı orijinal DESS abutment vidaları uygulanarak sevk edilir.*

Uygulama merkezimizde hemen tüm implant sistemleri ile uyumlu implant bar tasarımı ve üretimi yapılmaktadır. Böylece, hastaların hareketli protez tutuculuğu ile ilgili ihtiyaçları giderilmekte, estetik, fonksiyonel ve kolay temizlenebilir ekonomik sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mükemmel İmplant ve Protez Uyumu
İmplant bar konumu ve formu, çene arkı ve kapanış mesafesine göre belirlenir. Hasta ağzında prova edilmiş diş dizimleri, protezler gibi referans modeller, protez tasarımında dikkate alınarak protez kaidesi ve diş dizimi için en ideal boşluğu elde edebilecek şekilde üretilebilir. İmplant ile bar ayakları arasında mükemmel bir uyum elde edilmesi için bağlantı geometrisi CAM teknolojisi ile hassas biçimde işlenir.

İdeal Biyomekanik ve Uzun Hizmet Ömrü
Kişiye özel tasarlanıp üretilen implant bar altyapılar, implantlar üzerine gelen kuvvetleri ideal biçimde dağıtarak biyomekanik açıdan protezler ve destek yapıların hizmet ömrünü uzatır. Pasif uyuma sahip bar altyapılar, multi-unit araparçalar üzerine veya doğrudan implantlara bağlanacak şekilde tasarlanarak üretilebilir.

Geniş Tasarım Seçenekleri
İmplant bar profilleri ve üzerinde kullanılacak retantif elemanlar açısından geniş seçenekler sunulmaktadır. Bar yapılarda kanat ilavesi, dikey sürgü uzantıları ve pek çok diğer uygulama alternatifleri yapılabilmektedir.